Előrebocsátom, nem kell megijedni az indiai jellegtől, mert bármilyen maradék zöldségraguból lehet nagyon finom lepényeket sütni. Azt is előrebocsátom, hogy a hozzávalók arányait sem írom le, mert nincs jelentősége. Legyen jó állagú, és jó ízű, annak megfelelően, amit a fantáziánk diktál.
Mondhatjuk a maradék ételt indiai fűszerezésű zöldségragunak, hogy mindenki értse, miről van szó, mert a sabji esetleg nem annyira közismert.
Így néz ki egy általam korábban főzött karfiol sabji, miután megfőtt: (gondolom, egy indiai szemével nézve az én sabjim olyan érzést kelthet, mintha én néznék egy hasonló körülmények között főzött gulyást, de sebaj, mert finom):
amiből a fasírt lett, nem tartalmazott zöldborsót |
Azt, amiből lettek a lepények, már csak maradék állapotban fényképeztem le.
igen, tudom, ez így nem túl étvágygerjesztő látvány |
Tehát, maradt 2 adag karfiol sabji (kókuszzsír, karfiol, édeskrumpli, krumpli, mazsola, kókusztej, garam masala, lepkeszegmag, római kömény, kurkuma, hing), és nem szerettem volna kidobni.
Lereszeltem 2 szem krumplit (pontosabban aprítógépben összedaráltam), és
egy darabka sajtot is, aztán mindezt tovább daráltam az
aprítógépben. Tettem még hozzá egy kevés hinget (fokhagymát használj helyette), borsot és egy csokor felaprított petrezselymzöldet is.
Mivel a massza nem volt formázható sűrűségű, kevertem bele egy maréknyi zabpelyhet, és hagytam állni kb. 15-20 percig.
Mikor már formázható volt, kigombócoztam, a gombócokat ellapogattam, és a kapott lepénykéket zsemlemorzsában megforgattam.
Oldalanként kb. 2 percig sütöttem kókuszzsírban, de persze olaj is jó erre a célra.
A lepénykék kívül ropogtak, belül puhák voltak, a finom fűszeres illatuk meg belengte az egész házat.
A körete bulgurral elkevert, olívaolajon megpirított zellerszár és kápia paprika volt, amit sóval és borssal fűszereztem.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése